Niye sporcu sütyeni giymelisiniz?

(1)


Koşarken göğüslerinizin şeklini koruyun.

Kadınların sadece %15’inin yaptıkları spora uygun bir sütyen kullandığını biliyor muydunuz? Koşarken öncelikli olarak ayakkabılara ve mevsime uygun kıyafet seçimine dikkat edilir. Ancak koşu için özel tasarlanmış bir sütyen veya büstiyer size daha fazla rahatlık sağlamakla kalmaz, göğüslerinizi de korur. Sağlığınız ve güzelliğiniz için spor yaparken sporcu sütyeni kullanmalısınız.

 

Koşu sırasında göğüs hareketleri

Koşu esnasında göğüsler her adımla aşağıdan yukarıya doğru sallanır. Bu durum bütün göğüsler için geçerlidir ama göğüsler ne kadar büyükse , hareket de o kadar kuvvetli olur. Bu rahatsızlık ve acı verici olgu günlük sütyenlerin, özellikle de telli olanlarının kullanımıyla daha da kötüleşir çünkü bunlar göğsün kıvrımlarına çarparak dokuya zarar verme tehlikesi taşırlar. Koşu esnasında sürekli kullanılmaları göğüslerin sarkmasına ve deforme olmasına kadar varabilecek geri dönülmez hasarlara yol açabilir .

Bu durum sizce de koşu sütyeni kullanmaya başlamak için yeterli bir sebep değil mi?

 

Sporcu sütyenlerinin kullanım amacı: Destek

Kalenji sporcu sütyenleri ve büstiyerleri koşu sırasında gereken desteği sağlar. Nasıl ? Her şeyden önce koşu için özellikle düşünülmüş yapısı sayesinde.

Göğsü aşağıdan destekleyen günlük sütyenlerin aksine , koşu sütyeninin şekli ve kullanılan özel tekstil malzemeleri göğüslerinizi ”kutu içine” alarak dikey hareketin kısıtlanmasını ve darbelerin emilmesini sağlar.

Geniş yüzeyli askılarıysa göğüs ağırlığının yüzey boyunca yayılmasını ve dolayısıyla omuzlarda acı verici izler oluşmasını engeller.

Kalenji sütyen ve büstiyerlerinin her bir modeli laboratuvar testleriyle onaylanmıştır. Bu özel testler sayesinde Sportance Confort koşu büstiyerlerinin günlük sütyenlere göre %28 daha fazla destek sağladığını söyleyebiliyoruz.

 

Koşu için özel olarak tasarlanmış yapı

Destek sağlamak ve göğüsleri korumak iyidir ama bunun koşu sırasındaki genel rahatlığı bozmaması gerekir. Bu yüzden tasarım ekiplerimiz özellikle iki noktaya dikkat ediyorlar: tahrişi engelleme ve terin dışarı atılması.

 

tissus transpirant soutien gorge

Bunun için Sportance Confort büstiyerlerinde ”antitranspiran” adı verilen türde malzemeler ve ultrasonla açılmış delikler kullanılıyor.

Çapraz askılar, kürek kemiklerini serbest bırakarak koşucuya daha fazla hareket özgürlüğü sağlar.

Son olarak, dikişsiz birleştirme teknikleri sayesinde uzun koşular sırasında tahriş riski azaltılır

 

 

Sütyen mi büstiyer mi?

Büstiyerler yapıları gereği küçük ve orta boyutlu göğüsler için daha uygundur. Kolay ve pratik takılıp çıkarılma avantajları vardır ve yaz koşularında veya yarışmalar haricinde tek başlarına giyilebilir.

Sütyenler büyük göğüsler için idealdirler. Çeşitli bedenleri olan sütyenler ve daha iyi bir destek için ayarlanabilir özelliktedir.

 

Sporcu sütyenleri göğüsleri düzleştirmez!

Göğüsleri düzleştirerek destek sağlayan sütyenlere son! Sportance Power gibi modeller bir koşu sütyeninden beklenen tüm destek ve rahatlığı sağlarken feminen görünümlerini de korurlar. Eğer bir kalp atış monitörüyle koşuyorsanız, kardiyo kemeriyle iç çamaşırlarını beraber kullanmanın pek de rahat olmadığını biliyorsunuzdur. Sportance cardio stretch büstiyerleri kardiyo monitörü için özel gözleri sayesinde bu sorunu tamamen ortadan kaldırır!

 

Koşu sütyeni veya büstiyeri kullanmak henüz koşucular arasında yeterince yaygınlaşmamıştır. Ancak sağladıkları destek göğüs sağlığınız için önemlidir. Ayrıca yumuşak tekstil malzemeleri ve koşu için özel tasarımları sayesinde daha fazla rahatlık sağlarlar. Artık tereddütte kalmayın!

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puanlama
SAYFA ÜST KISMI