Koşu giysilerinizin bakımını nasıl yapacaksınız?


Günlük hayatta tasnif kriterleri o kadar çoktur ki çamaşır yıkarken tasnif yapmak zordur: Renkler, koyu renkli olanlar, beyazlar, hassas çamaşırlar, pamuklular. Her defasında aynı içinden çıkılması zor sorunla karşılaşırsınız. Peki, koşu giysileriniz için durum nedir?
 

Teçhizatınızın uzun süre yeni gibi kalması için, Kalenji burada size koşu kumaşları hakkında küçük bir hatırlatıcı not sunuyor!

Kural 1: Giysileri daima 30° sıcaklıkta yıkamalısınız, böylesi daha basit olacaktır!

Kural 2: Çamaşır kurutma makinesini unutun, koşu giysilerinizin malzemeleri doğal yolla çok hızlı bir şekilde kurumak üzere tasarlanmışlardır. Yağmurdan korumayı yeniden etkinleştirmek için (su geçirmezlik) çamaşır kurutma makinesinde kurutabileceğiniz rüzgâr kesici montlar istisna oluştururlar.

Kural 3: Aramızdan pek çok kişiyi mutlu edecek şekilde, ütüleme işlemi de gereksiz hale gelir. Kullanılan malzemeler az kırışan türdendir ve sizi bu angaryadan kurtarırlar.

Kural 4: Pürüzlü ürünlerle karıştırmayın, zira bunlar örgüye zarar verebilirler. Ve tabi ters çevirerek yıkamak daha iyidir.

Kural 5: Çamaşır tozu yerine sıvı deterjan kullanın ve yumuşatıcı kullanmayın, zira yumuşatıcı kullanımı nefes alma özelliklerine zarar verir.

Dikkat: Çoraplar dâhil, koşu kumaşlarını yıkamak için asla çamaşır suyu kullanılmaz. Koşu iç çamaşırlarınızı yıkarken yıkama torbası kullanmanız da gerekmez, zira normal iç çamaşırlarının aksine koşu iç çamaşırları teknik malzemelerle tasarlanmışlardır. Bu yüzden daha dayanıklıdırlar.

 

Bu tavsiye tüm koşu kumaşları için geçerlidir:

- Tişört / uzun kollu mayo / atlet / kolsuz tişört

- Şort / bisikletçi taytı / koşu taytı / tayt /

- Soket çoraplar

- Erkek ve kadın iç çamaşırı

- Rüzgâr kesici mont

- Eldivenler / kafa bandı/ bone

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Puanlama
SAYFA ÜST KISMI