Markayı keşfedin

2000 m yüksekllikte, Batı Kenya'da bulunan Eldoret'deki yüksek ovalarda Kalenjinler yaşar: Kalenji ismi bize bu kabileden gelmiştir.Découvrez la marque

Onlar sadece üç milyon kişiden oluşan bir topluluktur. Yani Kenya nüfusunun yüzde onunu oluştururlar.

Koşucu kabile
Eskiden göçebe oldukları için, koşu onların hayatının ve tarihinin bir parçasıdır. Koşu, eski zamanlarda rakip kabilelerden kaçmak için, hayatta kalma imkânıydı. Çocuklar günde 15 km koşarlar: Okula gidip dönmek için, kilometreler kat ederler, farkına varmadan daha ilk adımlarını attıkları anda koşmaya başlarlar. Günümüzde bir spor olarak görülen koşu, kabiledeki gençler için yaşamlarında önemli bir dönüm noktası konumundaydı: Onlar bir antilop yakalayarak yetişkin mertebesine erişiyorlardı.

Koşuya farklı bir bakış
Daha az antrenman, daha fazla dinlenme safhası ancak daha fazla tempo değişikliği. Onlar manzaradaki değişimlere göre duygularıyla koşarlar. Hız ve kalp atışı konusunda kendilerine daha az kısıtlama getirirler. Nadiren pistte koşarlar, buna karşın daima grup halinde ve yüzlerinde bir tebessümle koşarlar.

KALENJI ile keyif almak için koşun
"Koşu, insan için doğuştan gelme niteliği en fazla olan spordur. Koşu sporunu çocukluğunuzdan beri keyifle ve arkadaşlarınız eşliğinde yaptınız; koşmayı öğrenmezsiniz; koşmak içgüdüseldir. Ancak, koşu çoğu zaman, hem vücut hem de ruh açısından sıkça şiddet içeren yoğun bir deneyim olarak algılanır."
Bu deneyim acı çekmeye eşdeğer olmamalı, bir keyif anı olmalıdır. Önemli olan, kendi temponuzda koşmanızdır: Kendi iradenizin sizi koşmaya zorladığı değil, vücudunuzun size empoze ettiği, sizinle iç içe olan tempo.
Koşu tutkusunun markası KALENJI ile bu şekilde koşmayı yaymak ve geliştirmek istiyoruz. Bu yeni koşu yaklaşımını başkalarıyla paylaşmak istiyoruz.
Koşma keyfini herkese tattırmak, bu sporu yapma isteği uyandırmak, geliştirmek istiyoruz.
Her koşucu, adım tipine ve spor tarzına göre farklı tekniklere sahiptir. KALENJI ürünleri, başka bir spor yapma tarzı geliştirmek için, her düzeydeki koşucuların koşu sporunun olumsuzluklarından kurtularak özgürce spor yapabilmesini sağlamak üzere tasarlanmışlardır: Keyif alarak koşmak.
Gelin, acı çekmek için değil, keyif almak için, bir sonuca ulaşmaktan ziyade bazı duyguları hissetmek için koşan, "son özgür kabile"ye katılın.

Find your rhythm, enjoy your run*

*Temponu bul ve koşudan keyif al


Angélique Thibault, Kalenji müdürü
angelique.thibault@kalenji.com

SAYFA ÜST KISMI